Pożyczka pozabankowa – jak bezpiecznie z niej skorzystać?

Pożyczka pieniężna w wielu sytuacjach wydaje się jedynym rozwiązaniem. Wiele osób korzysta z tej formy pomocy, ponieważ pozwala ona na szybkie uzyskanie gotówki przede wszystkim w sytuacjach, w których gotówka jest potrzebna tu i teraz. Oferty firm pożyczkowych znaleźć można wszędzie, zaczynając od internetu, poprzez gazety, a na ulicy i w reklamach w postaci ulotek czy billboardów kończąc. Skąd wiedzieć zatem, z której oferty skorzystać skoro jest ich taka wiele?

pożyczki pozabankowe ratalne

Pożyczki na raty

Jeżeli chodzi o pożyczki pozabankowe ratalne, czyli pożyczki udzielane nie przez banki a przez firmy prywatne, z całą pewnością należy być bardzo ostrożnym. Nie wszystkie z nich działają bowiem na uczciwych zasadach. Oczywiście z drugiej strony nie można również bać się tego typu pożyczek, ponieważ bardzo często jest to dla wielu osób jedyna możliwość uzyskania pomocy finansowej. Nawet jeżeli trafimy na nieuczciwą firmę, to szybko można zorientować się, że faktycznie dana firma nie jest godna naszej uwagi.

Przeglądając pożyczki pozabankowe na raty w ofertach firm, warto już na samym początku skontaktować się z biurem obsługi klienta. Biuro takie powinno działać przynajmniej przez kilka godzin dziennie, by móc rozwiewać wątpliwości klientów. Jeżeli biuro jest nieczynne, lub co gorsza, dana firma w ogóle nie umożliwia telefonicznego kontaktu, wówczas lepiej zrezygnować z takiej firmy i znaleźć po prostu inną, która zagwarantuje profesjonalną obsługę klienta. Chcąc zdecydować się na taką pożyczkę na pewno warto korzystać z firm, które działają na rynku od kilku lat i już zdobyły dużą popularność oraz są polecane przez innych. Wcale nie jest trudno je znaleźć, niektóre z nich mają swoje reklamy w telewizji czy radio. Takie firmy reklamują się i mają na to pieniądze, więc na pewno nie są żadnymi oszustami, których należy się bać.

Pozabankowe oferty pożyczek są niejednokrotnie bardzo atrakcyjne, warto zatem korzystać z tego typu ofert, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Najważniejsze jest jednak to, by były to faktycznie profesjonalne instytucje pozabankowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii pożyczki i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Pożyczka pozabankowa – jak bezpiecznie z niej skorzystać?

  1. Pożyczka ratalna do 10 000 zł Nr 1 na rynku wg. rankingu na pożyczkę ratalną przez Internet do 10 000 zł. Szczegóły, wniosek na stronie http://www.get-money.pl/aktualnosci/finanse/pozyczki-pozabankowe-z-dlugim-terminem-splaty-ratalne . W serwisie pożyczkodawcy wszystkie koszty i opłaty przedstawione są w jasny i przejrzysty sposób. Pożyczka do 10 000 zł do spłaty nawet w 48 wygodnych ratach! Zachęcam do sprawdzenia oferty pożyczki pozabankowej Nr 1 w sieci.

  2. Potrzebny kredyt konsolidacyjny pisze:

    Mam 58 lat, mieszkam w Warszawie. Chciałbym skonsolidować swoje kredyty, których łączna suma wynosi 241942,62 zł. Moje raty miesięczne to 4470,81 zł. Mam kredyty w : Alior Banku, mBanku, PKO BP, BZ WBK, Profi Credit. Do tej pory, od kilku lat zobowiązania spłacam regularnie, ale nie udało mi się, mimo wielu starań, w pełni ich skonsolidować. Brakuje zdolności kredytowej, bo moje udokumentowane dochody są bardzo niskie. Nadto banki i to tylko niektóre, dają jedynie do 200 tys. zł na taką konsolidację. Jakoś sobie radzę, ale jest naprawdę trudno. Przez przypadek natrafiłem na tą stronę i teraz u Państwa upatruję szansy na poprawę swojej sytuacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.